doposazenie-pergoli

Doposaż pergolę

Pergola to jedna z najczęściej wybieranych osłon tarasowych. Atrakcyjny design, szeroka funkcjonalność czy wiele opcji dopasowania to jej główne cechy lubiane przez użytkowników. Pergolę można dopasować do stylu życia czy sposobu wypoczywania. Dziś prezentujemy elementy, o które można rozbudować swoją osłonę.

OŚWIETLENIE LED

Wyposażenie pergoli w oświetlenie pozwoli korzystać z niej do późnych godzin nocnych. Sprawia też, że pod osłoną można przebywać także jesiennymi i zimowymi popołudniami, kiedy słońce znika już po godzinie 16:00. W pergoli lamelowej, elementy oświetleniowe mogą być zamontowane nie tylko w obwodzie osłony, ale również w lamelach.

OSŁONY BOCZNE

Decydując się na osłony boczne, warto wziąć pod uwagę potrzeby użytkowników pergoli. Osłonienie bocznych ścian pergoli screenem ograniczy nadmierne nagrzewanie, da poczucie prywatności czy ochroni przed wizytą owadów. Ponadto screen zabezpieczy przed przed rażącym słońcem. Wybierając drewniane okiennice także mamy pewność zabezpieczenia przed słońcem czy czynnikami atmosferycznymi. Okiennice dają też poczucie prywatności i są ciekawym elementem dekoracyjnym. Pergolę można także osłonić przez zastosowanie przeszkleń, które pozwolą cieszyć się widokiem na zewnątrz i osłonią przed deszczem czy wiatrem.

AUTOMATYKA POGODOWA

Doposażenie pergoli w czujniki wiatru i nasłonecznienia daje możliwość automatycznego sterowania osłonami w zależności od aktualnych warunków atmosferycznych. Dzięki systemowi możliwe jest jeszcze dokładniejsze dopasowanie pergoli do własnych potrzeb. Czujnik wiatrowy sprawia, że osłona boczna typu screen automatycznie zasłoni się w przypadku zbyt silnego wiatru. Czujnik nasłonecznienia uruchomi nie tylko osłony boczne, ale też samą pergolę – zasłoni wszystkie elementy w przypadku silnego nasłonecznienia. Nowoczesne rozwiązanie to łatwy montaż, prosta konfiguracja i rekonfiguracja.

Bogaty wybór opcji doposażenia pergoli wpływa na komfort użytkowania jej. Dzięki dodatkowym elementom można podkreślić walory wizualne osłony, zwiększyć komfort termiczny czy wydłużyć okres, w którym pergola będzie użytkowana.

Tags: No tags

Comments are closed.