markiza-blog

Markiza – funkcjonalność i design w Twoim ogrodzie

Wypoczynek na świeżym powietrzu to doskonały sposób na naładowanie baterii po ciężkim dniu pracy. W upalne dni, gdy palące słońce jest w zenicie, może jednak okazać się męczący. W takiej sytuacji wystarczy zainwestować w odpowiednią osłonę tarasową, by bez względu na intensywność promieni słonecznych, relaksować się na przydomowym tarasie. Z pomocą przyjść może markiza.

Markiza to typ osłony zewnętrznej przeznaczonej do osłonięcia części ogrodu, balkonu czy przydomowego tarasu. Występuje zarówno w wersji wolnostojącej, jak i montowanej do ściany budynku, co daje wiele możliwości zaaranżowania przestrzeni na zewnątrz. Markizy nie tylko tworzą przyjemny cień na zewnątrz, ale obniżają też temperaturę we wnętrzu, co sprawia, że są bardzo uniwersalne.

Osłony doskonale uzupełniają też wygląd budynku, za co są cenione przez projektantów. W zależności od wybranego koloru czy wzoru, tkaniny mogą podkreślić aktualny styl lub nadać przestrzeni zupełnie nowego charakteru. Falbana “Vario Volant” pozwoli osiągnąć bardziej dekoracyjny efekt, jednak rozwiązanie dla siebie znajdą też osoby kochające minimalizm. Możliwe jest też dopasowanie koloru konstrukcji markizy do pozostałych elementów aranżacji. Dostępnych jest przeszło 200 kolorów palety RAL.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na wizualny aspekt tkanin, ale także na ich jakość i funkcjonalność. Przede wszystkim są odporne na promieniowanie UV i przemakanie do 320 mm wysokości słupa wody. Wszystkie tkaniny są poddawane specjalnej impregnacji, która chroni je przed pleśnieniem, butwieniem czy zatłuszczeniem. Ponadto nie rozciągają się, nie rozrywają oraz nie tracą koloru.

W zależności od efektu, jaki ma zostać osiągnięty oraz od założonego budżetu, dostępne są aż cztery rodzaje markiz – klasyczna bez kasetki, w kasecie, w pełnej kasecie i wolnostojąca.

Markizy mogą być sterowane za pomocą korby, przełącznika, pilota oraz smartfona. Istnieje możliwość zastosowania tzw. automatyki pogodowej, dzięki której osłony będą reagowały na warunki atmosferyczne i w zależności od pogody otwierały się lub zamykały.

Tags: No tags

Comments are closed.