GRAFIKA BLOG KOSZALIN

Okiennice aluminiowe – nowość w salonach Akant

Okiennice aluminiowe z wypełnieniem z lameli stałych lub ruchomych to nowa propozycja osłon zewnętrznych w ofercie salonów stacjonarnych Akant. Produkt idealnie sprawdza się do zabudowy bocznych ścian pergol, carportów czy tarasów.

Coraz więcej właścicieli ogrodów i tarasów decyduje się na zadaszenie części swojej przestrzeni przy pomocy, np. pergoli. Dzięki temu przestrzeń zewnętrzna jeszcze bardziej sprzyja wypoczynkowi, który można praktykować na zewnątrz przez dłuższy czas w ciągu roku – bez względu na pogodę czy porę dnia bądź nocy. Zadaszenia osłaniają przed uciążliwymi promieniami słonecznymi oraz opadami, zapewniając komfort. W jaki sposób można je doposażyć? Z pomocą lamelowych zabudów bocznych!

W jakich sytuacjach sprawdzają się okiennice aluminiowe? Przede wszystkim gwarantują poczucie prywatności. Osłonięte przy pomocy okiennic boczne części ogrodowej strefy relaksu, wyznaczają kameralną przestrzeń osłoniętą od wzroku sąsiadów czy przechodniów. Relaksując się w takim miejscu możemy poczuć się w pełni swobodnie.

Dodatkowo okiennice osłaniają przed wiatrem oraz silnym nasłonecznieniem. Dają komfortowy cień i zapewniają niższą temperaturę w gorące dni, a także tworzą zaciszną oazę w okresie silnych wiatrów.

Co ważne – okiennice doskonale sprawdzają się na tarasach zlokalizowanych po stronie zachodniej, gdzie samo zadaszenie nie chroni przed znajdującym się coraz bliżej horyzontu słońcem.

Okiennice aluminiowe są także atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Ich design świetnie sprawdza się w przestrzeniach zaaranżowanych w różnorodnych stylach – od nowoczesnego, przez rustykalny aż po hampton.

Osłony dostępne są w dwóch opcjach – w systemie stałym i przesuwnym. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, można wybrać stosowny wariant.

Warto wspomnieć, że osłony dzięki materiałowi, z którego są zrobione, są odporne na działanie czynników pogodowych. Nie zmieniają koloru ani nie ulegają korozji pod wpływem wysokich bądź niskich temperatur, wilgoci czy dużego nasłonecznienia.

 

O wielofunkcyjne okiennice można już pytać w salonach stacjonarnych Akant. By dowiedzieć się o nich więcej, zachęcamy do umówienia spotkania z doradcą najbliższego salonu Akant.

Tags: No tags

Comments are closed.