Kopia blog oslonyzewnetrzne.pl (2)

Pergole zimową porą

Pergola jest osłoną całoroczną. Dzięki wielu opcjom dopasowania jej do indywidualnych potrzeb, doskonale sprawdza się także w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Zapraszamy na przegląd najciekawszych propozycji.

Rozważając zakup pergoli, którą będzie można użytkować przez cały rok, należy dostosować jej poszczególne elementy do zróżnicowanych warunków pogodowych. Istotne są takie części, jak zadaszenie i osłony boczne.

Zadaszenie odporne na deszcz i śnieg

Całoroczne osłony tarasowe są dostosowane do funkcjonowania w różnych warunkach atmosferycznych. Opady śniegu i deszczu oraz niskie temperatury wymagają zastosowania specjalnych rozwiązań. Wszystkie oferowane przez Akant pergole są wodoodporne. Pergola Primavera jest ponadto odporna na obciążenie śniegiem aż do 120 kg/m2. W związku z tym wypoczynek pod pergolą możliwy jest również zimą.

Topniejący śnieg czy deszcze także nie zakłócą relaksu, ponieważ pergola posiada rozwiązania uniemożliwiające spływ wody w przypadkowe strony. Pergola Premium wyposażona jest w blokadę spływu wody na boki, rynnę oraz daszek chroniący tkaninę przed zamoknięciem. Pergola Primavera także posiada system swobodnego odprowadzania wody w postaci rynny odprowadzającej wodę wokół profilu zadaszenia pergoli.

Osłony boczne

W przypadku chęci korzystania z pergoli zimą należy zadbać o izolację termiczną. Zapewnić mogą ją odpowiednio dobrane osłony boczne. Zimą najlepiej sprawdzą się przeszklenia boczne. Cechują się najwyższą izolacją termiczną spośród wszystkich osłon bocznych. Przeszklenia nie zasłaniają widoku i wpuszczają do wnętrza światło dzienne, zapewniając jednocześnie odpowiednią temperaturę. Dodatkowo pergolę można wyposażyć w promienniki ciepła, które podwyższą temperaturę w pomieszczeniu.

Pergola daje ogrom możliwości użytkowania. Latem może pełnić funkcję zadaszenia, które da upragniony cień, zimą z kolei wykreuje ogród zimowy, który pozwoli schronić się przed trudnymi warunkami pogodowymi. Wybór odpowiednich elementów pozwoli na komfortowe korzystanie ze strefy relaksu przez cały rok.

Tags: No tags

Comments are closed.