koszalin

Zaoszczędź dzięki screenom, czyli 3 cechy screena, dzięki którym obniżysz swoje rachunki

Osłony zewnętrzne w powszechnym rozumieniu kojarzą się często jedynie z osłonięciem przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Nowoczesne systemy mają jednak o wiele więcej funkcji. Rozwiązaniem, które jest warte uwagi jest screen. Nie tylko osłania nas od wzroku przechodniów, ale także przyczynia się do oszczędności. Jak to się dzieje? Poznajcie trzy cechy screena, dzięki którym mniej wydacie na rachunki.

  1. Screen redukuje promieniowanie cieplne nawet do 95%. Promieniowanie cieplne emituje każde ciało o temperaturze wyższej od 0°C. Jego moc możemy odczuć szczególnie latem. Screen redukuje je niemal całkowicie, przez co szyba nie nagrzewa się i nie oddaje ciepła dalej  do pomieszczenia. Tym samym wnętrze nie nagrzewa się i można ograniczyć klimatyzowanie pomieszczeń, co prowadzi do obniżenia rachunków za klimatyzację.
  2. Screen nie musi zabierać światła dziennego. Decydując się na screena można wybrać tkaninę, która mimo ochrony przed nadmiernym promieniowaniem wciąż przepuszcza światło dzienne. Dzięki temu po zasunięciu screena nie musimy korzystać ze światła dziennego, by komfortowo wykonywać codzienne czynności. Mniej sztucznego światła, to mniejsze zużycie energii elektrycznej i niższe rachunki za prąd.
  3. Automatyka pogodowa pozwala optymalnie wykorzystać funkcję screena. Doposażając screen w funkcję automatyki pogodowej nie musimy obawiać się, że zapominając o zasunięciu screena przed wyjściem z pracy, po powrocie zastaniemy w mieszkaniu dyskomfortową temperaturę. Pełna automatyzacja prowadzi m.in. do zasunięcia screenów, gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy określony pułap, więc jest to sposób na ograniczenie użycia klimatyzacji.

Comments are closed.